Kdo jiný?

Projekt společnosti Člověk v tísni, o.p.s. - Jeden svět na školách, do kterého se naše škola zapojila od září 2014. 
Fotogalerie z akcí ZDE.

Úvodní seminář

Začátkem října 2014 proběhl úvodní seminář pro pedagogy zúčastněných škol. 

Workshop pro žákovské týmy

Ve dnech 5.-6.listopadu 2014 se do Prahy na úvodní seminář pro žáky vydal 5-člený tým. 

Podívejte se na video, kde se představují.

Seminář v Praze byl nabitý nejrůznějšími aktivitami. Nejprve se žáci ze 7 základních škol z nejrůznějších koutů ČR seznámili. Potom představili své projekty, pokud už věděli, co konkrétně chtějí dělat. Následovaly nejrůznější činnosti, při kterých se děti učily spolupracovat, plánovat, časově rozvrhnout své akce a také se seznámily s tím, jak vést "účetnictví" svého minipodniku. 

Jako příklad dobré praxe jim byla představena Čajovna, kterou žáci Podnikavé školy realizovali v loňském roce na své škole a také procházky Prahou s firmou PRAGULIC, která jako průvodce využívá pražské bezdomovce. Na jednu takovou krátkou procházku jsme se večer vypravili. Bezdomovec Honza nám ukázal autobus, přebudovaný na noslehárnu a pak nás zavedl do galerie u Staroměstského náměstí, kde právě probíhala výstava mladých designérů. 

Po skončení dvoudenního semináře jsme se ještě vypravili už mimo oficiální program na holešovické výstaviště a navštívili výstavu Naše cesta. Tam jsme se seznámili s tím, jak vypadá každodenní život sluchově, zrakově i tělesně postižených a jaké podmínky mají v obyčejném životě. Dost věcí nás překvapilo, protože takhle jsme o některých problémech vůbec nepřemýšleli...

Máme vlastní webové stránky, které spravuje Lojzík Švabčík.

Najdete je na adrese: https://rodoklub.webnode.cz