Akce školní družiny

Poznáváme knihovnu

Družinové děti vyrazily na poznávací besedu do knihovny. Dozvěděly se o jejím provozu i péči o knihy. Nechyběla knihovnická pohádka a volná prohlídka knih. V knihovně se dětem velmi líbilo.

Halloween

Děti ze III. oddělení družiny si připomněly strašidelný svátek Helloween. Dozvěděly se o jeho historii i tradici a zažily báječné odpoledne. Nakonec si ještě vyrobily kouzelné okénko plné čarodějnic a strašidel.

100 let od vzniku Československa aneb Co má vědět správný Čech

Ve III. oddělení školní družiny se - slavil – 28. říjen . Děti se dozvěděly zajímavosti z historie Československa, zvyklosti v České republice nebo si vyprávěly o státních symbolech, prohlížely si pohledy a obrázky českých měst a také si zazpívaly českou hymnu. Prohlédly si opravdovou českou...

Den pro štěstí

Vychovatelky ŠD připravily pro děti i dospělé již tradiční Den pro štěstí – tentokráte s tombolou. Vybrané děti prodávaly štěstíčka a dárečky. Za každé štěstíčko či dáreček si děti vybíraly losy a měly velkou šanci vyhrát další dárek. Také vždy získaly žeton na hlasování oblíbeného zvířátka, které...

Kaštanový král

Děti ve školní družině sbíraly kaštany a myslivci je odváželi do lesa a připravovali potravu na zimu. Děti tak pomáhaly zvířátkům a zároveň se dozvěděly i zajímavosti z jejich lesního života. Nejúspěšnější děti dostaly dárky a diplomy. Kaštanovým králem se nakonec stal Pepa Staněk ze III.B , který...

Podzimní jednohubka

Podzim děti přivítaly sportovní soutěží v jediné disciplíně. Skákaly přes lano a počítaly si počet přeskoků. Máme šikovné děti. Malou odměnu dostal každý , vítězové obdrželi dárky i diplomy.

Minibesídka s hádankami

Děti ze III. oddělení školní družiny si připravily pásmo básniček a hádanek o zvířátkách.Svým vystoupením potěšily děti na 1. stupni, děti v mateřské školce i v knihovně.Šikovným posluchačům , kteří hádanku uhodli, se dostalo sladké odměny.

Den dětí

V tento den byly pro děti připraveny neobvyklé hry,soutěže a kvízy v oddělení ŠD. Ale také venku nechybělo překvapení a to Soutěž v kreslení křídou na téma – Princezna a drak -. Všechny děti hra velmi zaujala.Malíři krásných obrázků byli odměněni sladkostmi.

Výlet do minizoo

Vítězové květnové přírodovědné soutěže se vypravili na výlet za zvířátky. Pan učitel Kocek obohatil prohlídku výkladem o každém zvířátku a tak se děti dozvěděly spoustu zajímavostí. Nejvíce je zaujal malý zachráněný králíček, kterého si každý chtěl odnést domů. Bylo to krásně strávené odpoledne.

Charitativní tombola

Děti z III. Oddělení školní družiny připravily tombolu, ve které každý los vyhrává dárek. Vybrané peníze poputují k nemocným dětem ,které spravuje Fond Sidus. Akcí si děti uvědomily,že zdraví není samozřejmost a je třeba se o něj starat.
1 | 2 | 3 >>